Запослене мајке и генерално све мајке и жене су у овим околностима под изузетно великим стресом.
“Свакако да јесу. Чини ми се да оне носе главни терет целе приче. Иначе је мајка, као мајка, а када је запослена, пред њом су велики изазови. Да буде на послу, да буде добра, али и да буде у кући и мајка и домаћица и све оно што се од ње тражи”, рекла је Гордана Племић, директорка удружења Родитељ.
Током пандемије коронавируса, ситуација је додатно отежана свим запосленим мајкама.
“Да ли децу иду или не у вртић, да ли ће се разболети? Ако дете иде у школу, да ли је на онлајн настави, или иде у школу? Мајке су под великим притиском, јер поред свих притисака у кући и на послу, она мора да буде и наставник, психолог, да ради са децом много више, него што је то било пре короне”, истакла је Гордана Племић. Уједно, нагласила је и да не изоставља очеве, али верује да мајке више времена проводе уз децу и код куће.
Свим мајкама, нарочито запосленим мајкама, неопходна је помоћ и, пре свега, разумевање. Директорка удружења “Родитељ” дала је савет свим мајкама, из свог искуства.
“Имам троје деце и научила сам да не морамо да будемо у свему најбоље, да буде све идеално. Морамо да слушамо себе, јер када помогнеш себи, онда можеш то да пружиш и другима”, рекла је Гордана Племић.
“Можда не можемо у позориште, можда не можемо да путујемо и свима то смета, али постоје мале радости. Можемо наћи начин да се дружимо и да схватимо колико су нам неки људи важни. Треба обратити пажњу на мале ствари којима раније нисмо посвећивали пажњу”, навела је Гордана Племић.
Она је истакла и да смо много тога научили током пандемије.
Извор: YuMama
Коментари на чланак